Wesela

Historyczna oprawa ślubów

 

Ślub to wyjątkowa chwila w życiu każdego człowieka i powinna mieć stosowną oprawę, oraz na trwałe wpisać się w pamięć zaproszonych gości, a przede wszystkim  Państwa Młodych. Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom kierujemy do Was poniższą ofertę.

Oprawa historyczna nada uroczystości weselnej wyjątkowy charakter, a goście weselni jeszcze długo będą wspominać zdarzenia tej nocy. Zbrojna straż przy drzwiach kościoła, huk armat, sesja zdjęciowa w strojach rodem z „Ogniem i mieczem”, szalone pojedynki, wystrzały i dzikie kozackie harce. W naszej ofercie na pewno znajdzie się coś specjalnie dla Państwa.

Jak możecie Państwo uatrakcyjnić moment uroczystości ślubne i weselne?

Oto kilka naszych propozycji:

  • Staropolskie powitanie – Przybyłych na wesele gości wita szlachcic wraz z asystą zbrojnych. Mową staropolską wyraża swoje zadowolenie z obecności tak zacnych osobistości, odczytuje specjalny glejt, który następnie wręcza gościom jako pamiątkę. Towarzysząca mu straż zamkowa oddaje salwy z muszkietów.
  • Straż zamkowa - Straż zamkowa pełni  nie tylko funkcję dekoracyjną, może także uczestniczyć w orszaku weselnym, oddawać salwy z muszkietów a nawet zainscenizować pojedynek.  Strażnicy ubrani w wybrane przez Was stroje (średniowiecze lub też wiek siedemnasty) trzymają wartę w wybranych punktach obiektu, w którym odbywają się uroczystości. Mogą także trzymać wartę przed kościołem, stworzyć szpaler dla wychodzącej z kościoła Pary Młodych, trzymać warty ruchome przechadzając się po terenie lub salach weselnych.
  • Salwy armatnie na cześć Państwa Młodych - Nie ma lepszego sposobu, aby obwieścić światu, a szczególnie okolicznym mieszkańcom, fakt zmiany stanu cywilnego. Salwa armatnia nie tylko wywrze wrażenie na wszystkich zebranych, ale będzie słyszalna w promieniu kilku kilometrów.
  • Pokazy walk - Pokazy walk to nasza specjalność. W szermierce historycznej ćwiczymy się od wielu lat, a wszystkie nasze pojedynki są małymi przedstawieniami. Koncentrujemy się z jednej strony na technice, ale nigdy nie zapominamy, że to widz jest najważniejszy i to On decyduje, czy walka jest dobra czy nie. Dlatego też nasze pokazy walk są gęsto zakrapiane dobrym humorem, wesołymi scenkami, a role drugoplanowe grają nasi goście.
  • Staropolskie oczepiny - Jeśli wydaje się Wam, iż nasi przodkowie nie potrafili się bawić – jesteście w wielkim błędzie. Większość oczepinowych harców czerpie pełnymi garściami z tradycji staropolskiej. Specjalnie dla Was przeprowadzimy oczepiny zgodnie z prawidłami naszych ojców. Zabawa będzie przednia, podlana humorem i na pewno niezapomniana.
  • Teatr ognia - Każdy, kto widział kiedykolwiek w akcji tancerzy ognia, ten wie, że pokazy fireshow są niezwykle atrakcyjne. Ogień ma w sobie pewną magię, która hipnotyzuje. Nie musimy dodawać, że ten punkt naszej oferty będzie szczególnie żywiołowo przyjęty przez Waszych gości weselnych. Nie tylko ujarzmiamy ogień, ale także zamykamy całość pokazu w atrakcyjnej formie przedstawienia, gdzie tancerze mają wyznaczone role, odpowiednie przebrania, charakteryzację, a wszystko jest doskonale opisane zmiksowaną muzyką.
  • Pokazy sztucznych ogni - Pokazy fajerwerków mogą być nie tylko ozdobą dużych imprez i sylwestrowego wieczoru. Wesele to wspaniała okazja, aby rozpętać na niebie ogniową burzę. W naszych pokazach (niezależnie od ceny) używamy w pełni profesjonalnych materiałów, które gwarantują najwyższą jakość pokazu.
  • Tańce dawne - Taniec to główna rozrywka na weselu i tak tez było przed wiekami, tyle że tańczono całkiem inaczej, co nie znaczy że nie bawiono się dobrze. Tańce były skoczne, niektóre proste, inne znów skomplikowane. Zobaczcie to na własne oczy i oczywiście zatańczcie z nami.
  • Historyczne sesje zdjęciowe - Wesele to uroczystość, którą wspomina się latami. Każdy oczywiście stara się, aby pamiątki w postaci fotografii były jak najpiękniejsze i jak najbardziej oryginalne – przecież zobaczą je wszyscy nasi znajomi, rodzina, a za kilka lat nasze dzieci i wnuki, dlatego też warto się postarać i nadać sesji zdjęciowej niepowtarzalny charakter. Mamy na to sposób! Proponujemy nasz udział w sesji zdjęciowej, w strojach dowolnie przez Was wybranych oraz w miejscu które także wybierzecie sami. Oczywiście możemy służyć radą, gdyż znamy wiele przepięknych obiektów historycznych na terenie całego kraju, a jasną sprawą jest, że połączenie wspaniałych rycerzy z zabytkowymi wnętrzami zaowocuje cudownymi zdjęciami.
  • Kostiumowe filmy weselne - Kręcenie filmu weselnego to świetna okazja, aby wprowadzić odrobinę oryginalności i szaleństwa. Scenka, w której Pan Młody odbija swą świeżo poślubioną małżonkę, a może romantyczna scena oświadczyn w lśniącej zbroi, lub… Właśnie, scenariuszy są setki, tyle ile tylko może stworzyć Wasza wyobraźnia, a my już wszystko wprawimy w ruch. Oko kamery nas lubi i mieliśmy niejednokrotnie okazję brać udział w filmach, reklamach czy programach dokumentalnych, aktorami jesteśmy dobrymi.